Välkommen till Sandviks IK - F08/09
Hej och välkommen till lagsidan för Sandviks IK flickor 08/09. Här på sidan samlar vi all viktig information som rör laget som till exempel träningstider och kommande matcher.

Kalendern går att prenumerera på så att man inte riskerar att missa något. Klicka först på Kalender i menyn och välj sedan prenumerera.
Sammandrag 25/6, Sandviks IP
2017-06-22 19:29
Fr.o.m söndag öppnas lilla plan på Sandviks IP för spel och därmed spelas vårt sammandrag där. Samling och lagindelning enligt tidigare mail.

Trevlig midsommar!
Sammandrag hemma 25/6
2017-06-19 20:26
Hej,

Sammandraget som skulle spelas nu på lördag är, som ni redan fått information om, flyttat till söndagen den 25/6. Matcherna spelas som följande:

Sandvik lag 1 består på tisdag av grupp 3 och grupp 4 (Lars, Anna, Erik)

1200 Samling IP (el Storsjö)
1230 Umedalen
1330 Röbäck

Sandvik lag 2 består på tisdag av grupp 1 och grupp 2 (Christian, Micke)

1300 Samling IP (el Storsjö)
1330 Nordmaling
1430 Röbäck 

Lag 1:
Elsa Lindström
Elsa Arctaedius
Elsy Johansson
Emma Lindström
Irma Granberg
Irma Larsson
Lea Carlsson
Tilda Lejon
Elsa Öbrand
Eva Bergner
Evina Sjöström
Leia Bengtsson
Linn Lexelius
Lisen Emilsson Holmberg
Siri Ruisniemi
Ingrid Elfsmark
Freya Sundman

Lag 2:

Alma Backe
Elin Edlund
Isabell Delavaux
Moa Scherman
Moa Laestander
Runa Öhman
Smilla Westman
Stella Lee Danielsson
Freja Vonkavaara
Gry Åkerlund
Linnea Noreus
Madelene Hylander
Maja Hörnström
Rebecka Hylander
Signe Thorsell
Tilde Forsgren
Tindra Johansson


Sammandrag Sörfors 10/6
2017-06-09 18:36
Hej,

Matcherna imorgon spelas som följande:

Sandvik lag 1 består på lördag av grupp 1 och grupp 4 (Christian, Micke, Lars, Erik)

0830 Samling
0900 Sörfors
1000 Ersboda

Sandvik lag 2 består på lördag av grupp 2 och grupp 3 (Anna, Hanta)

0830 Samling
0900 Hörnefors
1000 Sörfors 

Lag 1:
Alma Backe
Elin Edlund
Isabell Delavaux
Moa Scherman
Moa Laestander
Smilla Westman
Elsa Öbrand
Eva Bergner
Leia Bengtsson
Linn Lexelius
Lisa Söderberg
Lisen Emilsson Holmberg
Siri Ruisniemi


Lag 2:

Freja Vonkavaara
Gry Åkerlund
Linnea Noreus
Madelene Hylander
Maja Hörnström
Rebecka Hylander
Signe Thorsell
Tilde Forsgren
Tindra Johansson
Elsa Lindström
Elsa Arctaedius
Elsy Johansson
Emma Lindström
Irma Larsson
Lea Carlsson
Tilda Lejon
Sammandrag Ersmark 6/6
2017-05-30 19:37
Hej,

Sammandraget som skulle spelas nu på lördag är, som ni redan fått information om, flyttat till den 6/6. Matcherna spelas som följande:

Sandvik lag 1 består på tisdag av grupp 1 och grupp 3 (Christian, Anna, Micke)

1430 Samling Ersmarks IP
1500 Ersmark Svart
1600 Stöcke IF

Sandvik lag 2 består på tisdag av grupp 2 och grupp 4 (Lars, Erik)

1430 Samling Ersmarks IP
1500 Ersmark Röd
1600 Ersmark Svart 

Grupp 1:
Alma Backe
Elin Edlund
Isabell Delavaux
Moa Scherman
Moa Laestander
Runa Öhman
Smilla Westman
Stella Lee Danielsson

Grupp 2:

Freja Vonkavaara
Gry Åkerlund
Linnea Noreus
Madelene Hylander
Maja Hörnström
Rebecka Hylander
Signe Thorsell
Tilde Forsgren
Tindra Johansson

Grupp 3:

Elsa Lindström
Elsa Arctaedius
Elsy Johansson
Emma Lindström
Irma Granberg
Irma Larsson
Lea Carlsson
Tilda Lejon

Grupp 4:

Elsa Öbrand
Eva Bergner
Evina Sjöström
Leia Bengtsson
Linn Lexelius
Lisa Söderberg
Lisen Emilsson Holmberg
Siri Ruisniemi
Inför lördag
2017-05-25 19:08
Vi har nu gjort en gruppindelning som åtminstone gäller fram till sommaruppehållet. Som vi tidigare sa på föräldramötet kommer vi att bygga lagen för varje sammandrag genom att kombinera grupperna på olika sätt så att alla skall få en chans att spela med alla.

För lördagens sammandrag gäller följande:

Glöm inte benskydd.

Sandvik lag 1 består på lördag av grupp 1 och grupp 2 (Hanta, Micke, Christian)

0930 Samling Umedalens IP
1000 Nordmaling
1100 Röbacks IF

Sandvik lag 2 består på lördag av grupp 3 och grupp 4 (Anna, Lars, Erik) 

0830 Samling Umedalens IP
0900 Umedalens IF F09
1100 Nordmaling

Grupp 1:

Alma Backe
Elin Edlund
Isabell Delavaux
Moa Scherman
Moa Laestander
Runa Öhman
Smilla Westman
Stella Lee Danielsson

Grupp 2:

Freja Vonkavaara
Gry Åkerlund
Linnea Noreus
Madelene Hylander
Maja Hörnström
Rebecka Hylander
Signe Thorsell
Tilde Forsgren
Tindra Johansson

Grupp 3:

Elsa Lindström
Elsa Arctaedius
Elsy Johansson
Emma Lindström
Irma Granberg
Irma Larsson
Lea Carlsson
Tilda Lejon

Grupp 4:

Elsa Öbrand
Eva Bergner
Evina Sjöström
Leia Bengtsson
Linn Lexelius
Lisa Söderberg
Lisen Emilsson Holmberg
Siri Ruisniemi

Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Nyheter från sektionen
Fotboll startsida, 09/05 21:42 
Nyheter från föreningen
Sandviks Idrottsklubb, 31/03 16:29 
Sandviks Idrottsklubb, 10/03 19:30 
 
Sponsorer
 
Skärgårdstandläkarna
 
Kakelhuset